ul. Okoniowa 9
40-748 Katowice
tel./fax: +48 32 202 15 25

Oferta - Systemy do warstwowych przeszczepów rogówki

Systemy do warstwowych przeszczepów rogówki

System do ALTK i DSAEK

Foto: System do ALTK

Zautomatyzowany system do chirurgii rogówki w różnych stanach chorobowych i urazach oczu. System pozwala na wykonywanie zautomatyzowanych przeszczepów warstwowych rogówki (ALTK) w sytuacjach gdy jest ona uszkodzona na przedniej powierzchni i (lub) uszkodzenie penetruje do pewnej głębokości (warstwy) rogówki. Innym rodzajem operacji jest DSAEK, czyli zautomatyzowany przeszczep w sytuacji, gdy zachodzi konieczność wymiany śródbłonka rogówki. Operacja ta zastępuje - w wielu przypadkach z lepszym skutkiem - zabieg keratoplastyki drążącej, czyli wymiany całej rogówki. Dodatkową korzyścią DSAEK jest możliwość wykorzystania części rogówki dawcy dla innego biorcy.

Instrumentarium systemu składa się z części wspólnej dla przygotowania oka biorcy i płatka rogówki dawcy oraz części specyficznej do ALTK i specyficznej do DSAEK. Część wspólna obejmuje sprzęt wielorazowego użytku i jednorazowego użytku. Wielorazowego użytku jest konsola sterująca Evolution 3e oraz sterylizowane w autoklawie turbina gazowa do napędu mikrokeratomu typu CBm z przewodem gazowym turbiny, kasety sterylizacyjne, komora mokra do przechowania płatka rogówki. Jednorazowego użytku, sterylne, są głowice z ostrzami kalibrowanymi 50, 90, 110, 130, 200, 250, 300, 350 mikronów, sztuczna komora z przewodami do pobierania płatka rogówki od dawcy. Korzystając z tych urządzeń można pobrać od dawcy płatek rogówki o żądanej grubości. Dodając do tego zestawu punch lub trepan (wielorazowy lub jednorazowy) możemy przygotować płatek o żądanej średnicy.

Część specyficzna do zabiegów DSAEK obejmuje zestaw narzędzi wielorazowego użytku, do sterylizacji w autoklawie. Przy pomocy tych narzędzi można usunąć błonę z śródbłonkiem rogówki biorcy i wszczepić cienką warstwę rogówki ze śródbłonkiem dawcy. Przy pomocy tego systemu można wykonywać także najnowszego typu zabiegi UT DSAEK (ultra cienki DSAEK) w technice podwójnego cięcia (double pass).

Część specyficzna do ALTK obejmuje pierścienie wielorazowego użytku przysysane do oka biorcy oraz soczewki do kontroli średnicy wycinanego płatka biorcy. Potrzebne są także sterylne przewody ssące podłączane do konsoli Evolution 3e.

Podstawowe cechy systemu:

  • System oferuje szeroki zestaw głowic niezbędnych do zautomatyzowanej chirurgii warstwowej rogówki. Zestaw ten pozwala na uzyskanie warstwowych cięć z głowicami jednorazowymi z zakresu 50, 90, 110, 130, 200, 250, 300, 350 mikrometrów.
  • Zautomatyzowana chirurgia warstwowa rogówki z wykorzystaniem mikrokeratomu, specjalnie zaprojektowanej komory z przewodami regulującymi ciśnienie, pozwala wykonać cięcie z największą znaną precyzją.
  • Zastosowanie turbiny gazowej umożliwia pełną sterylizację systemu, łącznie z motorem i przewodami zasilającymi. Z tego względu jest to jedyny system do pracy w warunkach sterylności.
  • Zestaw pozwala wdrożyć procedury Ultra cienkiego DSAEK (UT-DSAEK) z wykorzystaniem głowic i komór jednorazowych. Komora jednorazowa projektowana do pracy z jednym lub podwójnym cięciem (second pass).
  • System ALTK w znaczący sposób zmniejsza ryzyko powstania astygmatyzmu.
  • Duża szybkość turbiny (30 000 cięć/minutę) pozwala na uzyskanie płatka o gładkich brzegach.
  • Zestaw narzędzi wg. Busina stanowi niezbędnik do zabiegów DSAEK.

Matriały do pobrania:

PDFPobierz prospekt na temat procedury DSAEK (Descemet's Stripping Automated Endothelial Keratoplasty) z wykorzystaniem sprzętu wielorazowego użytku firmy MORIA (EN).


PDFPobierz prospekt na temat sprzętu jednorazowego użytku dla procedury UT-DSAEK (Ultra Thin - Descemet's Stripping Automated Endothelial Keratoplasty) firmy MORIA (EN).


PDFPobierz prospekt z opisem procedury UT-DSAEK (Ultra Thin - Descemet's Stripping Automated Endothelial Keratoplasty) wg prof. Busina (EN).