ul. Okoniowa 9
40-748 Katowice
tel./fax: +48 32 202 15 25

Oferta - Laser femtosekundowy

Laser femtosekundowy

Laser femtosekundowy FEMTO LDV Z8

Foto: Laser femtosekundowy

 • APM
 • Precyzyjnie zaprojektowany laser FEMTO LDV Z8 korzysta z technologii APM (Adaptive Pulse Management) obecnie najbardziej zaawansowanej w laserowo wspomaganej chirurgii rogówki i chirurgii zaćmy. Silny, unikatowy laser pozwala indywidualnie dopasować energię impulsu do rodzaju resekcji oraz do stopnia zaćmy. Doświadczenia w zabiegach refrakcyjnych potwierdzają, że niższa energia impulsu jest generalnie skojarzona z nieznacznymi efektami niepożądanymi. Taka sama zależność odnosi się do chirurgii zaćmy. Zwiększona energia impulsu może powodować osłabienia w brzegach kapsulotomii i potencjalnie narazić torebkę soczewki na uszkodzenie ze względu na nadmierną produkcję gazu wewnątrz soczewki.

  Zakres mocy impulsu lasera FEMTO LDV Z8 zawiera się w zakresie 50nJ -2500nJ a zakres częstotliwości impulsu od 0.1 MHz do 10 MHz.

  Niższa energia impulsu jest stosowana w zabiegach na rogówce dla dobrej resekcji, wysokiej precyzji i uniknięcia objawów niepożądanych.

  Wyższa energia impulsu jest dostępna dla zabiegów fragmentacji soczewki w każdym stopniu zaćmy. Pozwala to na optymalną fragmentację dla obniżenia energii fako.

  Precyzyjna optyka FEMTO LDV Z8 generuje silnie zogniskowane impulsy lasera. W efekcie fotodysrupcja tkanki jest osiągana przy znacznie niższych energiach. Taki niskoenergetyczny impuls w zakresie nanodżuli powtarzany z bardzo wysoką częstotliwością w zakresie MHz jest wyróżnikiem laserów FEMTO LDV i cechą korzystną dla wysokiej jakości działania.

 • INTERFEJS

 • Interfejs laser-oko pacjenta jest przemyślanym, unikatowym rozwiązaniem. Najpierw na oku pacjenta umieszcza się pierścień ssący, w łatwy sposób z rozwórką lub bez. Następnie włącza się ssanie. Na koniec dokuje się na pierścieniu interfejs z rękojeścią lasera. System zapewnia pracę jednej, tej samej, rękojeści lasera z dwoma różnymi interfejsami. Do zabiegów na rogówce jest przeznaczony interfejs aplanacyjny a do zabiegów usunięcia zaćmy interfejs cieczowy. Interfejs cieczowy, bez aplanacji, nie deformuje rogówki. Nie ma tylnych zafałdowań. Unika się przesunięć wiązki lasera i degradacji ogniska. Zapewnia to optymalną resekcję z kompletną kapsulotomią.

 • Interfejs Cieczowy
 • Interfejs cieczowy tylko nieznacznie podnosi ciśnienie wewnątrzgałkowe co jest zwłaszcza ważne u starszych pacjentów. Konstrukcja interfejsu cieczowego sprzyja komfortowi pacjenta. Nie występują lub są ograniczone do minimum krwotoki podspojówkowe.

  W zabiegach rogówkowych wykorzystywany jest sprawdzony interfejs aplanacyjny FEMTO LDV. Jest skuteczny i ekstremalnie precyzyjny. Interfejs ten został przeniesiony do systemu FEMTO LDV Z8.

 • Interfejs Aplanacyjny

 • Aplanacja rogówki, z wykorzystaniem komputerowo sterowanego podciśnienia zapewnia stabilną pozycje rogówki i zwiększa precyzję zabiegu.

  Kliniczne doświadczenia uzyskane w czasie wykonanych z powodzeniem ponad 2 milionów zabiegów Z-LASIK pokazały, że interfejs aplanacyjny daje bardzo szybki efekt terapeutyczny przy znacząco niskiej częstości występowania objawów niepożądanych.

 • System OCT Ziemera

 • Ziemer zbudował własny system OCT zaprojektowany specjalnie do lasera FEMTO LDV Z8. System jest zintegrowany w rękojeści i korzysta z tej samej optyki co wiązka lasera zapewniając precyzyjne zgranie dla dokładnej resekcji. Ten nowoczesny system OCT umożliwia jasną wizualizację struktur oka i optymalizację procesu planowania zabiegu.

 • Obrazowanie HD OCT


LINIA LASERÓW FEMTO LDV
 • Model Z2 do zabiegów Z-LASIK.
 • Model Z4 do zabiegów Z-LASIK i Z-LASIK Z oraz opcjonalnie do ICR (pierścieni śródrogówkowych) i ISP (kieszeni śródrogówkowych).
 • Model Z6 do wszystkich zabiegów takich jak dla Modeul Z4 oraz opcjonalnie do LKP (keratoplastyki warstwowej rogówki) , PKP (keratoplastyki drążącej rogówki), CI (nacięć rogówki w tym łukowatych) z interfejsem aplanacyjnym.
 • Model Z8 do wszystkich zabiegów takich jak Model Z6 oraz przy wykorzystaniu interfejsu cieczowego do Przedniej Kapsulotomii, Fragmentacji Soczewki oraz CI (nacięć rogówki w tym łukowatych).
 • PDFPobierz prospekt zawierający szczegółowe informacje dotyczące lasera LDV Z8.