ul. Okoniowa 9
40-748 Katowice
tel./fax: +48 32 202 15 25

Oferta - Keratograf GALILEI G4

Keratograf GALILEI G4

Foto: Keratograf GALILEI G4

Galilei G4 - Podwójny Analizator Scheimpfluga - jest precyzyjnym systemem optycznym przeznaczonym do pomiaru topografii rogówki i przestrzennej analizy przedniego odcinka oka. Działa w oparciu o metodę Scheimpfluga i metodę Placido. Urządzenie łączy w sobie zalety obu metod. Metoda obrazowania Placido dostarcza dokładnych danych o krzywiznach rogówki podczas gdy metoda Scheimpfluga jest optymalna do pomiaru uniesień rogówki.

Galilei G4 rejestruje obrazy szczeliny jednocześnie z obu stron dzięki zastosowaniu dwóch kamer wysokiej rozdzielczości umieszczonych po przeciwnych stronach szczeliny. Uśrednia się w ten sposób wyniki pomiaru uniesień, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku ruchów oka w czasie pomiaru. Ten sposób rejestracji udoskonala detekcję tylnej powierzchni rogówki i zwiększa dokładność pachymetrii w przekroju całej rogówki.

Choć rozdzielczość obrazów Scheipfluga jest wystarczająco duża dla uzyskania danych o przekroju rogówki to jest niewystarczająca do dokładnego obliczenia mocy łamiącej centralnej rogówki (krzywizny rogówki). Galilei™ G4 pokonuje to ograniczenie dzięki połączeniu danych uzyskanych z zastosowania obu metod równocześnie. Osiąga się w ten sposób najwyższą dokładność w pomiarze uniesień i krzywizn całej rogówki.

Galilei G4 używa regulowanego do bliży i do dali znaczka fiksacyjnego co pozwala na badanie przedniej komory oka, soczewki naturalnej i każdej innej soczewki wewnątrzgałkowej w różnym stanie akomodacji.

Funkcje Galilei G4

 • Rejestracja obrazów Scheimpfluga z wysoką rozdzielczością,
 • Pomiary pachymetryczne rogówki,
 • Pomiary krzywizn, uniesień i mocy łamiącej rogówki,
 • Detekcja i ocena stożka rogówki,
 • Densytometria rogówki i soczewki,
 • Pomiary głębokości komory przedniej, jej objętości i kątów,
 • Analiza falowa rogówki (wavefront).

Podstawowe zastosowania Galilei G4

 • Chirurgia refrakcyjna i rogówki:

  bardzo dokładny pomiar pachymerii i krzywizny, precyzyjna lokalizacja miejsca o najcieńszej pachymetrii, rzeczywisty pomiar wewnętrznej powierzchni rogówki, nowy indeks stożka rogówki CLMIaa (Cone Location and Magnitude Index),Total Corneal Wavefront, pomiar krzywizny powierzchni rogówki metodą Placido, zobrazowanie całego przedniego odcinka oka dzięki opatentowanemu systemowi Dual Scheimpflug, kompensacja ruchu oka w oparciu o obraz źrenicy.

 • Chirurgia zaćmy:

  bardziej przewidywalne wyniki zabiegu dzięki wyznaczeniu całkowitej mocy rogówki TCP (Total Corneal Power), szczególnie przydatne u pacjentów po zabiegach refrakcyjnych i dla wszczepów torycznych, pomiar aberracji sferycznych i asferycznych Total Corneal Wavefront, wybór i obliczanie soczewki w oparciu o standardowe metody obliczeniowe (Haigis, Hoffer Q, Holladay I, SRK II, SRK/T), w przyszłości przewidywana jest integracja optycznej biometrii w technologii OCT.