ul. Okoniowa 9
40-748 Katowice
tel./fax: +48 32 202 15 25

Oferta - Tonomety aplanacyjne Goldmanna

Tonometry aplanacyjne Goldmanna

Tonometr Goldmanna typ R

Foto: Tonometr Goldmanna typ R

Oryginalny, wykonany ze szwajcarską precyzją tonometr do każdej lampy szczelinowej. Dostępny w wersji wiszącej lub stojącej.

Cechy tonometru:

  • dokładność pomiaru: +/- 0.5 mmHg,
  • odczyt pomiaru bezpośrednio w mmHg,
  • łatwa kalibracja,
  • stanowi światowy standard w pomiarze ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Cyfrowy tonometr Goldmanna

Foto: Cyfrowy tonometr Goldmanna

Oryginalny tonometr aplanacyjny Goldmanna w wersji cyfrowej.

Cechy tonometru:

  • cyfrowy, dokładny odczyt wartości ciśnienia wewnątrzgałkowego,
  • czytelny wyświetlacz LED ułatwia pracę ciemni,
  • bezprzewodowy transfer wyniku pomiaru do systemu informatycznego z automatycznym rozpoznaniem badanego oka L/P (opcja).

Ostrzeżenie dla użytkowników tonometrów aplanacyjnych Goldmanna firmy Haag-Streit

Informujemy, że do oryginalnych tonometrów Goldmanna firmy Haag-Streit (Szwajcaria) nie wolno używać pryzmatów innych niż oryginalne, oznakowane symbolem HS. Pryzmaty innych firm zwykle nie spełniają wymagań tonometrów Haag-Streit. W szczególności dotyczy to masy pryzmatu oraz jego wymiarów. Pryzmaty zbyt ciężkie powodują, że otrzymuje się wynik pomiaru ciśnienia niższy niż rzeczywisty. Pryzmaty zbyt lekkie powodują, że otrzymuje się wynik zawyżony i następuje przeszacowanie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Średnica pryzmatu w części wkładanej do uchwytu tonometru musi spełniać specyfikację producenta tonometru. Pryzmat o zbyt dużej średnicy wygina uchwyt oryginalnego tonometru i otwór tego uchwytu staje się zbyt duży dla pryzmatów oryginalnych. Tonometry firmy Haag-Streit, w których zastosowano nieoryginalny pryzmat, mogą ulec uszkodzeniu i utracić gwarancję. W razie wątpliwości, czy do tonometru Goldmanna Haag-Streit stosują Państwo właściwe, oryginalne pryzmaty Haag-Streit, prosimy o kontakt telefoniczny, zapytanie skierowane drogą telefaksową lub e-mailem do nas lub bezpośrednio do firmy Haag-Streit.