ul. Okoniowa 9
40-748 Katowice
tel./fax: +48 32 202 15 25

Oferta - Pryzmaty do tonometrów aplanacyjnych

Pryzmaty do tonometrów aplanacyjnych

Pryzmat do tonometru aplanacyjnego

Foto: Pryzmat do tonometru Goldmanna

Oryginalny, wykonany ze szwajcarską precyzją pryzmat wielorazowego użytku do tonometru aplanacyjnego Goldmanna.

Opakowanie zawiera pryzmat oraz instrukcję użytkowania w języku polskim.

PDFPobierz instrukcję obsługi, czyszczenia i dezynfekcji pryzmatów pomiarowych firmy Haag-Streit [PL].


PDFPobierz broszurę zawierającą szczegółowe informacje dotyczące czyszczenia i dezynfekcji pryzmatów pomiarowych firmy Haag-Streit [PL].


PDFPobierz skróconą instrukcję czyszczenia i dezynfekcji pryzmatów pomiarowych firmy Haag-Streit [PL].


PDFPobierz broszurę z opisem zestawu do dezynfekcji pryzmatów pomiarowych Desinset firmy Haag-Streit [PL].


PDFPobierz broszurę zawierającą listę środków przeznaczonych do dezynfekcji pryzmatów pomiarowych firmy Haag-Streit [PL].


Pryzmat Tonosafe™ do tonometru aplanacyjnego

Foto: Pryzmat Tonosafe

Tonosafe™ jest pryzmatem jednorazowego użytku do wszystkich tonometrów Goldmanna i Perkinsa. Zastosowanie pryzmatów jednorazowego użytku jest wygodną, skuteczną metodą redukcji ryzyka infekcji krzyżowej miedzy pacjentami.

Pryzmaty Tonosafe™ mają takie same wymiary jak pryzmaty oryginalne dlatego ich zastosowanie nie zmienia wyników pomiaru ciśnienia.


Ostrzeżenie dla użytkowników tonometrów aplanacyjnych Goldmanna firmy Haag-Streit

Informujemy, że do oryginalnych tonometrów Goldmanna firmy Haag-Streit (Szwajcaria) nie wolno używać pryzmatów innych niż oryginalne, oznakowane symbolem HS. Pryzmaty innych firm zwykle nie spełniają wymagań tonometrów Haag-Streit. W szczególności dotyczy to masy pryzmatu oraz jego wymiarów. Pryzmaty zbyt ciężkie powodują, że otrzymuje się wynik pomiaru ciśnienia niższy niż rzeczywisty. Pryzmaty zbyt lekkie powodują, że otrzymuje się wynik zawyżony i następuje przeszacowanie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Średnica pryzmatu w części wkładanej do uchwytu tonometru musi spełniać specyfikację producenta tonometru. Pryzmat o zbyt dużej średnicy wygina uchwyt oryginalnego tonometru i otwór tego uchwytu staje się zbyt duży dla pryzmatów oryginalnych. Tonometry firmy Haag-Streit, w których zastosowano nieoryginalny pryzmat, mogą ulec uszkodzeniu i utracić gwarancję. W razie wątpliwości, czy do tonometru Goldmanna Haag-Streit stosują Państwo właściwe, oryginalne pryzmaty Haag-Streit, prosimy o kontakt telefoniczny, zapytanie skierowane drogą telefaksową lub e-mailem do nas lub bezpośrednio do firmy Haag-Streit.